4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 200

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 200

Sevgili arkadaşlar,
Bu görev bizim yaratıcı düşünce, araştırma yapma ve model oluşturma becerilerimizin
gelişmesine katkıda bulunacaktır.
Çalışmamızı yaparken kitabımızın 11. sayfasındaki “Fen, Mühendislik ve Girişimcilik Uygulamaları” başlığı altındaki bilgileri okuyalım.
Bu çalışmamızı hazırlarken aşağıdaki adımları izlememiz bize yardımcı olacaktır:
1. Modelimizi yaparken öğretmenimizden yardım alalım. Öğretmenimizin rehberliğinde gruplar oluşturalım. Grup arkadaşlarımız arasında görev paylaşımı yapalım. Proje süresince yapacağımız çalışmaları planlayalım.
2. Basit bir elektrik devresinde hangi devre elemanlarının olacağını, basit elektrik devresinin nasıl kurulacağını ve işaret lambasının ne olduğunu çeşitli kaynaklardan (Bilim ve Teknik dergisi vb.) araştıralım.
3. İşaret lambası yapımında hangi malzemelerin (ampul, pil, bağlantı kablosu, yapışkan bant, dikiş ipliği, küçük bir çiviyi ya da vida, şişe mantarı) kullanılacağını belirleyelim.
4. Edindiğimiz bilgilerden yararlanarak devremizi yaparken hangi güvenlik önlemlerini almamız gerektiğini arkadaşlarımızla tartışalım.
5. Malzemelerimizi kullanırken güvenlik tedbirlerimizi alıp devremizi yapalım.
6. Proje çalışmamız için bütçe planlaması yapalım. Planlamamızda giderlerimizi ve çeşitli kaynaklardan alınabilecek gelirlerimizi belirtelim.
7. Projemiz süresince edindiğimiz bilgileri, yapmış olduğumuz çalışmaları, bütçeyi ve modelimizi anlatan bir rapor hazırlayalım.
8. Modelimizi tanıtan poster, broşür veya elektronik sunu hazırlayalım.
9. Çalışmalarımızı öğretmenimiz tarafından belirlenen bir tarihte sınıfta sunalım.


• Bu çalışmadaki performanslarımız “Değerlendirme Anahtarındaki ölçütlere göre öğretmenimiz tarafından değerlendirilecektir.
• Çalışmamızı yıl sonunda bilim şenliğinde sunmak üzere saklayalım.

  • Cevap:

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.