4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 53

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 53 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 53

Beslenme alışkanlıklarımızı bir düşünelim. En çok ne tür yiyeceklerden hoşlanıyoruz? Sağlıklı besleniyor muyuz? Sağlıklı beslenmeye önem veriyor muyuz? Okula gelirken hazırladığımız beslenme çantamıza koyduğumuz yiyecekleri seçerken nelere dikkat ediyoruz?
Öğünlerimizde tükettiğimiz besinleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Cevap: Ben en çok  börek, poğça, patates kızartması gibi yiyeceklerden hoşlanıyorum. Evet annem sayesinde sağlıklı besleniyorum. Evet veriyorum. Okula gelirken annem, büyümemi ve gelişmemi sağlayacak yiyecekler koymaya önem gösteriyor.

Besinlerin tazeliğinin ve doğallığının sağlıklı yaşam için önemini çeşitli kaynaklardan araştıralım. Araştırma sonuçlarını sınıfta arkadaşlarımıza aktaralım.

  • Cevap: Besinlerin taze ve doğal olması sağlıklı yaşam için çok önemlidir. Taze ve doğal besin içerik açısından mineral,vitamin v.b. açısından çok zengin olur ve vücudumuza çok daha fazla yarar sağlar.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

Bir Yorum yazılmış “4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 53”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.