4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 67

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 67

A. Aşağıdaki noktalı yerlere sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini anlatan kısa bir öykü yazalım.

  • Cevap: Ahmet’in babası 20’li yaşlarından beri sigara ve alkol tüketiyormuş. Bir gün nefes almakta zorluk çektiğini hissetmiş. Doktora gittiğinde ise sigara ve alkolden dolayı akciğer ve karaciğerlerinde sorun olduğunu görmüş. Doktor acilen alkol ve sigarayı bırakması gerektiğini söylemiş. Ahmet’in babası ise o gün alkol ve sigarayı bırakmış ve spora başlamış. Spora başladıktan sonra ise hayatının daha kaliteli olduğunu ve daha sağlıklı yaşadığını hissetmiş. Spor yapmak ona o kadar iyi gelmiş ki artık her gün spor yapar olmuş. Sporla birlikte artık hayatından alkol ve sigarayı çıkarmış ve ömrü boyunca sağlıklı bir hayat sürmüş.

B. Aşağıdaki noktalı yerlere gün içerisinde üç öğünde neler yediğimizi yazalım. Bu yediklerimizin dengeli beslenmeye uygun olup olmadığını belirleyelim. Daha sonra kendimize bir günlük sağlıklı beslenme öğünleri hazırlayıp bunları da aşağıdaki noktalı alana yazalım.

  • Cevap: Sabah yumurta, peynir,zeytin yiyip süt içiyorum. Öğlen çorba türü şeyler içiyorum. Akşam ise sebzeli yemekler yiyorum. Gün içinde en az 2-3 litre su tüketiyorum. Sağlıklı bir hayat için suyun ve dengeli beslenmenin önemini biliyorum.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 67 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.