4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82

Yukarıdaki resimde gördüğümüz olayda kuvvetin hangi etkileri vardır? Aşağıya yazalım.

  • CevapKuvvetin hızlandırıcı, yavaşlatıcı, yön değiştirici etkisi vardır.

Sabah evimizin önünden servis aracına bindik ve yarım saat sonra okula ulaştık. Servis aracının hangi durumlarda hızlanma, hangi durumlarda yavaşlama, hangi durumlarda yön değiştirme hareketi yaptığını aşağıya yazalım.

  • CevapServis aracı trafik ışıklarına yaklaşınca kırmızı ışık yanıyorsa yavaşlama, yeşil ışık yandığında hızlanma hareketi yaptı. Kavşakları dönerken yön değiştirme hareketi yaptı.

Okulumuzda bütün gün yaptığımız hareketleri düşünelim. Bu hareketlerden hangisinde kuvvetin, cisimlerin şeklini değiştirme etkisinden yararlandık? Bu durumlara örnekler verelim.

  • CevapÖrneğin; silgimizi bükerek, paket lastiğini vb. çekerek şeklini değiştirdik.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

9 yorum yazılmış “4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.