4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 17

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

3.Bir fabrikada, önceden 3700 bisiklet üretilmişti. Fabrikada her gün 100 bisiklet daha üretildiğine göre 1 hafta boyunca, her günün sonunda fabrikada üretilen toplam bisiklet sayılarını, yüzer ileriye doğru sayarak bulunuz. (Çözümü defterinize yapınız.)Üç basamaklı bir doğal sayı yazalım.
Doğal sayının basamaklarını ve sayıdaki rakamların basamak değerlerini yazalım. Doğal sayıda bir rakam daha olsaydı sayı kaç basamaklı olurdu?
Doğal sayıdaki en büyük basamağa ne ad verilebilirdi? Nedenini açıklayınız

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı

589

  • 5: Yüzler basamağı
  • 8: Onlar basamağı
  • 9: Birler Basamağı

Doğal sayıda bir rakam daha olsaydı binler basamağı olurdu. Bu sebepten dolayı doğal sayıdaki en büyük basamağa binler basamağı adı verilir.

Bir Yorum yazılmış “4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 17”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.