4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 229

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 229 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 229 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Boyu 17 cm olan mum yakılıyor. Yakılan mumun boyu, her saat 15 mm kısalıyor. Buna göre mum yakıldıktan kaç saat sonra boyu 8 cm olur? (Çözümü defterinize yapınız.)

2.Atletizm sporcusu Atilla, sağlıklı ve güçlü bir vücuda sahip olmak için her gün 1 km 400 m uzunluğundaki pistte 2 tur koşuyor. Atilla, 10 günde toplam kaç km koşmuş olur? (Çözümü defterinize yapınız.)

3. Bir bambu ağacı, günde ortalama 90 cm uzamaktadır. Buna göre bambu ağacı 1 haftada toplam kaç m kaç cm uzar? (Çözümü defterinize yapınız.)

4.Terzi Mustafa Bey, 9 m uzunluğundaki kumaşın önce 3 m 45 cm’lik, sonra 4 m 2 cm’lik kısmını kullandı. Mustafa Bey’in kaç m kaç cm’lik kumaşı kaldı? (Çözümü defterinize yapınız.)

5. Eskişehir ile Ankara arasındaki mesafe 234 km’dir. Ankara’dan Eskişehir’e doğru hareket eden Zeliha Hanım, 108 000 m yol gitti. Zeliha Hanım, Eskişehir’e varmak için kaç km daha yol gitmelidir? (Çözümü defterinize yapınız.)

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 229 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 229 Cevabı

18 yorum yazılmış “4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 229”

 1. hiç birşey anlamadım çok karışık bide okulda dogru olup olmadıgını kontrol edıyoruz ve hep yanlış çıkıyo

  1. Yoo hepsi dogru biz okulda kontrol ettiğimizde doğru çıkıyor bence yanlis söylüyorsunuz deli misinn

 2. Gayet anlaşılır bir şekilde yazılmış
  Neyini anlamıyorsunuz okul da
  da hep doğru çıkıyor

  1. Sensin o ebenin amı orospu gerizekalı

   Ben bir robotummmm! Dünyayı ben ele geçireceğim!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.