4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 236

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Araç ve Gereç: Kareli kâğıt, cetvel.
• Kareli kâğıda, kenar uzunluğu 1 cm olan kareyi cetvel yardımıyla çizelim.
• Karenin çevre uzunluğunu, cetvel yardımıyla bulalım.
^ Karenin çevre uzunluğu, kenar uzunluğunun kaç katıdır?
^ Karenin çevre uzunluğu ile kenar uzunluğu arasındaki ilişkiyi belirten genel bir ifade yazınız.
• Kareli kâğıda, kenar uzunlukları 1 cm ve 2 cm olan bir dikdörtgen çizelim.
• Dikdörtgenin çevre uzunluğunu, cetvel yardımıyla bulalım.
Dikdörtgenin birer uzun ve kısa kenar uzunluğunun toplamını bulalım. Dikdörtgenin çevre uzunluğu, birer uzun ve kısa kenar uzunluğunun toplamının kaç katıdır?
^ Dikdörtgenin çevre uzunluğu ile birer uzun ve kısa kenar uzunluğunun toplamı arasındaki ilişkiyi belirten genel bir ifade yazınız. Yazdığınız ifadeleri arkadaşlarınızla paylaşınız.

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevabı

5 yorum yazılmış “4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 236”

  1. K fincan p hz p gidip hz p hz p go f merhaba f mil let ve ki li ar damarı çatlamış merhaba f mil let ve ki li ar damar benim gibi seveni severim merhaba için de çok önemli olduğunu bilseydiniz bir de ben seni zaten o kadar var ama sen de beni yolumdan merhaba için de çok önemli olduğunu bilseydiniz bir de sen kaydet nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın merhaba f mil let ve ki li en çok ben seviyorum diye bir gerçek ki li Ke merhaba ve ben yine seni severim sevmesine gerek yok ki Allah sabredenlerle merhaba ve ben yine seni severim sevmesine gerek yok ki Allah sabredenlerle merhaba ve ben yine seni severdim bu aşkla ve yalansız yaşamadığımı merhaba f mil let ve ki li ar damar benim gibi seveni severim seni çok özledim ama ben hala seni yalnızım nasılsın bir de ben seni zaten o kadar var ama sen de beni yolumdan merhaba için

  2. 240. sayfanın cevapları yok ben ne yapcam ? cevaplarını atın lutfen … gereğini arz ederim

    🙁 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.