4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 245

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 245 Cevabı.

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 245 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1.Tabanı dikdörtgen biçiminde olan odanın duvarlarına tek sıra şerit çekilmek isteniyor. Tabanın uzun kenarı 400 cm, kısa kenarı 320 cm uzunluğunda olduğuna göre kaç cm şeride ihtiyaç vardır?

2.Zeynep, projesi için sarı kartondan bir dikdörtgen, mavi kartondan bir kare kesti. Kestiği kartonları bir araya getirerek yukarıdaki şekli oluşturdu. Zeynep, oluşturduğu şeklin çevresini bir sıra iple çevirmek istiyor. Zeynep’in kaç cm’lik ipe ihtiyacı vardır?

3.Kenar uzunluğu 2 cm olan eş karelerden 6 tanesi yan yana getirilerek yukarıdaki gibi bir dikdörtgen elde ediliyor. Elde edilen dikdörtgenin çevre uzunluğu kaç cm’dir?

4.Yukarıdaki görselde verilenleri kullanarak çevre uzunluğu ile ilgili bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi çözünüz.

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 245 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 245 Cevabı

7 yorum yazılmış “4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 245”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.