4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 260

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 260 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 260 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Değerleri eşit olan tartma ölçülerini eşleştiriniz.

2. Oduncu Hüsnü Bey, 7 t 287 kg odun satmıştır. Buna göre Hüsnü Bey, kaç kg odun satmıştır? (Çözümü defterinize yapınız.)

3.Nazlı’nın köpeğinin kütlesi 7620 gramdır. Buna göre Nazlı’nın köpeğinin kütlesi kaç kg kaç g’dır? (Çözümü defterinize yapınız.)

4. Bir madde, hassas tartı ile tartılıyor. Tartı, 5 g 18 mg’ı gösteriyor. Buna göre tartılan maddenin kütlesi kaç mg’dır? (Çözümü defterinize yapınız.)

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 260 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 260 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.