4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 265

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 265 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 265 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1.Bir yük treninin 6 vagonu vardır. Her bir vagonun taşıma kapasitesi 10 ton olduğuna göre yük treninin taşıma kapasitesi kaç kg’dır? (Çözümü defterinize yapınız.)

2. Mavi maddenin kütlesi; yeşil maddenin kütlesine eşit, mor maddenin kütlesinden 7 mg azdır. Mavi madde, 25 mg olduğuna göre üç maddenin kütleleri toplamı kaç mg’dır? (Çözümü defterinize yapınız.)

3. Osman Bey, marketten aldığı 7 kg toz şekerin 2 kg 100 gramını hoşaf, 1 kg 200 gramını kek ve 700 gramını tatlı yaparken kullandı. Buna göre Osman Bey’in kaç kg toz şekeri kalmıştır? (Çözümü defterinize yapınız.)

4.Yukarıda verilenleri kullanarak bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi çözünüz

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 265 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 265 Cevabı

3 yorum yazılmış “4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 265”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.