4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 280

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 280 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 280 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

2. Nejla Hanım ve ailesi, 1 haftada 2 damacana su tüketiyorlar. 1 damacana su, 19 L olduğuna göre Nejla Hanım ve ailesi, 10 haftada kaç L su tüketirler? (Çözümü defterinize yapınız.)

3. Yusuf hastalanınca annesi, Yusuf’u doktora götürdü. Doktor, Yusuf’a içmesi için şurup verdi ve şuruptan 4 gün boyunca günde üç ölçek içmesini söyledi. Bir ölçek şurup 15 mL olduğuna göre Yusuf, 4 günün sonunda toplam kaç mL şurup içmiştir? (Çözümü defterinize yapınız.)

4. Mehmet, akvaryumunu temizlerken 5 L 200 mL su kullanıyor. Mehmet, akvaryumunu 5 kez temizlerse kaç L su kullanır? (Çözümü defterinize yapınız.)

5. Bir kan bankasında, her gün 1000 L kan toplanıyor. 15 gün boyunca kan bankasında toplam kaç L kan toplanır? (Çözümü defterinize yapınız.)

6.Verilenleri kullanarak bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi çözünüz. (Çözümü defterinize yapınız.)

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 280 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 280 Cevabı

Bir Yorum yazılmış “4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 280”

  1. ما بعرف مدرسه غير نظيفه تعليم فتح افضل العاب بنات ببجي

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.