4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 71

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

,

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

5. Tabloda verilen çıkarma işlemlerinin sonuçlarını önce tahmin ediniz. Sonra işlemleri yaparak tahminlerinizle, işlem sonuçlarını karşılaştırınız. Tabloyu tamamlayınız.

6. Dört basamaklı bir sayının binler basamağındaki rakam 3 artırılıp birler basamağındaki rakam 7 azaltılırsa sayı kaç artar?

7. (…)

Yukarıda verilenleri kullanarak toplama ve çıkarma işlemleri ile çözülebilecek bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi çözünüz

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı

 

6 yorum yazılmış “4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 71”

  1. Bu ne ya senin yüzünden ödevden ”-” aldım|Birde yetmez gibi hocadan şikayet edindim annem geldi okula rezil oldum !’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.