4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 90

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Gülsüm Hanım, pastanesinde öğleden önce 27, öğleden sonra 38 yaş pasta sattı. Pastaların tanesi 45 TL olduğuna göre Gülsüm Hanım, yaş pasta satışından kaç TL kazanmıştır? (Çözümü defterinize yapınız.)

2.Ender’in kumbarasında 20 adet 25 kr. ve 80 adet 10 kr. vardır. Buna göre Ender’in kumbarasında toplam kaç kr. vardır? (Çözümü defterinize yapınız.)

3. Serkan’ın bir adımı 22 cm’dir. Serkan, evi ile market arasındaki mesafeyi 140 adımda gidiyor. Buna göre Serkan’ın evi ile market arasındaki mesafe kaç cm’dir? (Çözümü defterinize yapınız.)

4.Yukarıda verilenlere göre çarpma işlemini gerektiren bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi çözünüz. (Çözümü defterinize yapınız.)

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

 

3 yorum yazılmış “4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 90”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.