7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 225

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 225  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

4. Yanda verilen ABCD dikdörtgeninde İABİ = 36 cm’dir. Boyalı bölgelerin toplam alanını bulunuz (n = 3 alınız.).
5. Yandaki şekilde verilenlere göre boyalı bölgenin alanını bulunuz (n = 3 alınız.).
6. Yandaki daire diliminin alanı 33,75 cm2 ve m( AOB) = 50°dir. Dairenin yarıçap uzunluğunu bulunuz (n = 3 alınız.).
7. Yandaki şekilde yarıçap uzunlukları birbirine eşit olan A, B, C ve D merkezli çember yayları çizilmiştir. İABİ = 28 cm olduğuna göre boyalı bölgenin alanını bulunuz.
8. Yandaki şekilde AOB üçgeni dik üçgen ve dairenin yarıçapının uzunluğu r = 8 cm’dir. Boyalı bölgenin alanını bulunuz (n = 3 alınız.)

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı

 

13 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 225”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.