7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 266

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 266

1. 7,9,13,13,16,16,18,23,13,15,18,19 verileri veriliyor. Bu veri grubunun;
a. Ortalamasını bulunuz. b. Tepe değerini bulunuz. c. Ortanca değerini bulunuz.

2. 1,1,2,3,4,5,5,6, 7,10,11 verileri veriliyor. Bu veri grubunun;
a. Ortalamasını bulunuz. b. Tepe değerini bulunuz,
c. Ortanca değerini bulunuz. ç. Sonuçlarını yorumlayınız.

3. Bir sınavın puanları okunduktan sonra sınıfın not ortalaması 74 olarak hesaplanıyor. Sonra sınavda öğrencilere işlemedikleri bir konudan soru sorulduğu fark ediliyor. Soru iptal ediliyor ve sorunun değeri olan 10 puan herkesin notuna ekleniyor. Buna göre sınıfın yeni puan ortalamasını bulunuz.

4. Aşağıdaki tabloda bir iş yerinde kurulan bovling takımındaki sekiz kişinin yaş ve boyları verilmiştir. Buna göre bu takımdan kim ayrılırsa grubun yaş ortalaması azalırken boy ortalaması artar?

5. Aşağıdaki tabloda bir sporcu kafilesindeki sporcuların sayıları ve kütleleri verilmiştir. Kafileye sonradan 3 sporcu daha katılıyor. Katılan sporcuların kütle ortalaması 60 kg olduğuna göre bu sporcu kafilesinin yeni kütle ortalamasını bulunuz.

  • Cevap:

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 266 Cevabı

2 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 266”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.