9. Sınıf Fizik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 286

9. Sınıf Fizik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 9. Sınıf Fizik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Topraklama Cevapları

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Meb Yayınları 6. Ünite Elektrostatik Sayfa 286, 287, 288 Topraklama Soruları ve Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

9. Sınıf Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı Topraklama Cevapları

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Meb Yayınları 6. Ünite Elektrostatik Sayfa 286, 287, 288 Topraklama Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Fizik Ders Kitabı Sayfa 288 Cevabı

Nötr elektroskopa önce negatif yüklü çubuk yaklaştırılıyor (1. Adım). Sonra elektroskop topuzuna toprak bağlantısı yapılıyor (2. Adım). Yeterince beklendikten sonra, önce toprak bağlantısı kesiliyor sonra çubuk uzaklaştırılıyor. Son durumda elektroskopun yükü ve yaprakların durumu ne olur?

Yüksüz, iletken M cismi; içi boş, iletken ve nötr K küresine dıştan iletken telle bağlanmıştır. Toprak bağlantısı bulunan iletken N cismi, M’yle elektriksel etkileşime girecek kadar yakındadır. Pozitif yüklü L cismi, K küresinin içine şekildeki gibi dokundurulmadan sarkıtılıyor.

a) L küresi uzaklaştırılmadan N’nin toprak bağlantısı kesilirse N’nin son yükü ne olur?

b) L cismi uzaklaştırıldıktan sonra toprak bağlantısı kesilirse M ve N’nin son yükleri ne olur?

Bir Yorum yazılmış “9. Sınıf Fizik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 286”

  1. sajhfegysrBvkuzdhfhvksmhdbiugkgzdfkkjzdbkuhdzkhgvkuadghkbzdhbzdvbhdfvzdvkhgfkhdykgfaefdfubfhkvbibadhkfbdahbdahtbuadbfkubdhiadgtigukdvyakdbiyfbwecbwekfgirwrvhjzdfkı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.