9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 291

9. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 9. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzletilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 291 Cevabı

Yeni 2018-2019 eğitim öğretim yılında okullarda okutulacak olan kitaplardan biri “9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Bu matematik kitabı gerek düzenleme gerekse de içerik anlatımı olarak yeterli bir ders kitabı olmuş. Kitaptaki konular her öğrencinin kolaylıkla anlayabileceği şekilde görsellerle süslenmiş.

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 291 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

Bir kaleci, doğrusal bir hat üzerindeki 2 numaralı defans oyuncusundan 6 m, 3 numaralı defans oyuncusundan 4 m uzaklıktadır. Kalecinin durduğu noktayı köşe kabul eden ve 2 ile 3 numaralı oyuncuların durduğu noktadan geçen açının ölçüsü 40°, 3 ile 4 noktasından geçen açının ölçüsü ise 70° dir. 3 numaralı oyuncu ile 4 numaralı oyuncu arasında da 12 m mesafe vardır. Kaleci topu 2 numaralı oyuncuya verdiğine göre top 4 numaralı oyuncuya gelene kadar en az kaç m yol alır?

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 291 Cevabı

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 291 Cevabı Ödev Yayınları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.