10. Sınıf İngilizce MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39

10. Sınıf İngilizce ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 10. Sınıf İngilizce ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Meb Yayınları İngilizce Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

10. Sınıf Meb Yayınları İngilizce Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

10. Sınıf Meb Yayınları İngilizce Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

How much do you think an adult can lift? Discuss with your friends. (If possible, see the Guinness Book of World Records.)

Read the text and find out how much Seyit lifted and why he became a legendary hero.

Below are some expressions of Seyit related to different moments of his story. Discuss with your partner and tick the true expressions below.

Imagine that you are Corporal Seyit (Seyit Onbaşı). Use the selected expressions in Part 3 C and act out his story. You can add expressions of your own.

What other examples of bravery do you remember in Turkish history? Talk about it.

  • Cevap:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.