3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 117

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı

SORULAR

Sezen mavi, kırmızı, mor ve yeşil boncuklardan bir kolye yaptı. Her bir boncuktan dokuz tane kullandı. Sezen kolyesi için toplam kaç boncuk kullanmıştır?

35’ten başlayıp yedişer sayarak 5 sayılık bir örüntü oluşturunuz.

12 15 18 21

Şekilde çarpım tablosunun bir satırı verilmiştir. Boyanmış olan sayı, hangi iki sayının çarpımıdır? Bu sayıyı veren çarpma işlemini yazınız.

Aşağıdaki işlemleri yapınız.

Bir turizm şirketinin otobüsleri 45 kişiliktir.

Bayram sebebiyle şirket 16 otobüsünün tamamını sefere çıkarmıştır. Şirket bir seferde otobüsleriyle kaç yolcu taşıyabilir?

Aşağıda verilen sayıları 10 ile kısa yoldan çarpınız. Çarpma işlemini nasıl yaptığınızı açıklayınız.

a) 36 b) 27 c) 48 ç) 53

Kaldırım taşı döşeyen bir usta, her sıraya 11 tane kaldırım taşı koymaktadır. 23 sıra taş dizen usta, toplam kaç tane kaldırım taşı dizmiştir?

Resmi inceleyiniz. Resimdeki bilgileri kullanarak çözümünde çarpma işleminin kullanılacağı bir problem kurunuz ve çözünüz.

CEVAPLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.