3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 52

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı

SORULAR

Yavuz, kavanozda 126 tane şekerleme saydı. Kavanozdaki şeker sayısını en yakın onluğa yuvarlayarak söyleyiniz.

Doktor Ferda; Ağrı’nın Baldere, Güvence ve Araş köylerinde sağlık taraması yapacaktır. Köylerin nüfuslarını gösteren tabelaları inceleyiniz. Doktorun üç köyde toplam kaç kişiyi sağlık taramasından geçireceğini bulunuz.

Kağan, kumbarasından çıkan paraları gösteren bir çetele tablosu düzenledi. Tablodaki bilgileri kullanarak bir problem kurunuz ve çözünüz.

Cumhuriyet İlkokulu’nun öğrencileri, katıldıkları spor turnuvasının ilk turunda 312 puan aldılar. 2. turda 309 puan alan öğrencilerin toplam puanlarını tahmin ediniz. Tahmininizi işlem sonucuyla karşılaştırınız.

Minnoş ayda 25 ölçü, Sarman ise 16 ölçü mama yiyor. İkisinin bir ayda yediği mamanın toplam kaç ölçü olduğunu zihinden bulunuz.

“Kalem koleksiyonu yapan Aysu’nun koleksiyonunda 236 kalem var. ^ 5 arkadaşından 48 kalem daha alan Aysu’nun kaç kalemi oldu?” Problemdeki verilerden hangisini değiştirirsek problemin sonucu değişmez?

A) Koleksiyondaki kalem sayısını

B) Arkadaş sayısını

C) Arkadaşlarından aldığı kalem sayısını

CEVAPLAR

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.