3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

SORULAR

Aşağıda verilen işlemleri zihinden yapınız. Sonuçlarınızı hesap makinesi kullanarak kontrol ediniz.

a) 48-19 b) 73 – 32 c) 85 – 25

370 kişilik bir uçağın 110 koltuğu 0-7 yaş arası çocuklar için, kalanı da yetişkinler için satılmıştır. Yetişkinlere satılan koltuk sayısını zihinden bulunuz.

Bir sergi açılış hazırlığında şunlar alınmıştır:

• 4 adet 100’lük peçete

• 340 tabak

• 280 bardak

Buna göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

a) Her tabağın yanına bir peçete verilirse kaç peçete artar?

b) Tabak sayısı kadar konuk çağrılırsa kaç bardak daha gerektiğini zihinden bulunuz.

Bir kitapçıda ilk hafta 36, ikinci hafta ise 58 çocuk dergisi satılmıştır. İkinci hafta kaç derginin daha fazla satıldığını zihinden bulunuz.

Aşağıda verilen işlemleri zihinden yapınız. Kullandığınız yöntemi açıklayınız.

a) 610 b) 900 c) 82

Onur, bir çıkarma işlemini zihinden yaparken yandaki aşamaları izledi. Onur’un zihinden yaptığı çıkarma işlemi aşağıdakilerden hangisidir?

A) 82 – 26 B) 88 – 24 C) 82 – 24

CEVAPLAR

Bir Yorum yazılmış “3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82”

  1. ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttrttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt t farkı bul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.