3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 85

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 85 Cevabı

SORULAR

Yanda 300-178 işleminin kolay yoldan yapılışı ile ilgili bir yöntem gösterilmiştir. Siz de aşağıdaki işlemleri benzer bir şekilde yapınız.

Bir cam fabrikasında birinci gün 910, ikinci gün 875 tane kavanoz üretilmiştir. İlk gün üretilen kavanoz sayısı ikinci gün üretilenden ne kadar fazladır?

Bir satıcı, sergisindeki 312 kilogram patates ve 250 kilogram soğanın toplam 409 kilogramını sattı. Satıcının sergisinde satılmamış toplam kaç kilogram patates ve soğan kalmıştır?

Aşağıdaki işlemleri zihinden yapınız. Hangi işlemin sonucu diğerlerinden farklıdır?

Resimde Özge ve kardeşinin

paraları verilmiştir.

a) Özge ve kardeşinin kaçar lirası olduğunu bulunuz.

b) Özge’nin parasının kardeşinden kaç lira fazla olduğunu zihinden hesaplayınız.

Yanda verilen bilgileri kullanarak çözümünde toplama ve çıkarma işlemlerinin kullanıldığı bir problem kurunuz ve çözünüz.

CEVAPLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.