4. Sınıf Din Kültürü Tutku Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 32

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları

Aşağıda Sübhâneke duası bize Rabb’imizle (c.c.) ilgili hangi bilgileri vermektedir? Örnekten de yararlanarak aşağıya yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Subhaneke duası, en çok bilinen ve en çok okunan dualardan biridir. Bu duada önemli bir tesbihat bulunmaktadır. Bu duada, Allah’ı eksik sıfatlardan tenzih etmek bulunur. Allah’ı öven, Ona şükreden, Ondan başka ilah olmadığını beyan eden bir duadır. Bu nedenle derli toplu bir dua olarak sıklıkla okunmaktadır. Subhaneke duası, basit bir dua olarak görülse de mana itibariyle kuvvetli ve tesirli bir dua olarak bilinir.

Subhâneke duasının anlamı şu şekildedir:

Allah’ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. Seni daima böyle tenzih eder ve överim. Senin adın mübarektir. Varlığın her şeyden üstündür. Senden başka ilah yoktur. 

6 yorum yazılmış “4. Sınıf Din Kültürü Tutku Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 32”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir