5. Sınıf Din Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 66

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Sosyal medyada iletişim kurarken dikkat etmemiz gereken kurallar

Sosyal medyada iletişim kurarken dikkat etmemiz gereken kurallar nelerdir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Sosyal medya hayatımızın en önemli parçalarından biri haline gelmiştir. Sosyal medya kullanıcıların milyarları bulması bazı iletişim kurallarına uyulmasını da zorunlu kılmaktadır. Bir merkezden yönetilen bu tür sosyal medya ortamlarının kuralları da o merkezler tarafından belirlenmektedir. Sosyal medyada iletişim kurarken uyulması gereken gizlilik ya da nezaket kuralları bulunmaktadır.

Sosyal medyada iletişim kurarken, özel hayatın gizliliği, özgül hakların korunması, özgür hayatın gerekliliği, nezaket kurallarının gerekliliği gibi çeşitli konulara dikkat edilmesi gerekir. Bireysel alanların işgal edilmesinin önüne geçilmesi, küfür ve hakaretin önlenmesi, uygun olmayan içeriklerin medya ortamından kaldırılması da gerekir.

3 yorum yazılmış “5. Sınıf Din Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 66”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.