5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 12

5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:Hazırlık Çalışması
1. İyi bir insan olmak için neler yapıyorsunuz? İyi ve kötüyü ayırt etmenizde size yol gösterici olan nedir?

  • Cevap:  İyi bir insan olmak için kötü insanlardan uzak durmak,kötü ortamlardan uzak durmak birinci kuraldır.İyi insan olursak karşınızdaki kişilerden beddua yerine dua Allah razı olsun diye sözler duyarız.

    Bir teyzenin elinde poşet var poşetler ağır eğer ona yardım edip alıp taşırsak  teyze çok güzel dualar okur.

    Kötü insan olursak.Kimse sevmez dua yerine beddua ederler.

    Hırsızlık,küfür,alay etme gibi davranışlardan uzak durmalıyız.

2. Kur’an-ı Kerim neden ilginizi çeker? Onda en çok neleri merak edersiniz?

  • Cevap:  Kur’an-ı Kerim son kitap olduğu için ilgimi çeker . Ve bizim dinimizin kitabı olduğu için ilgimi çeker.

3. “Kur’an-ı Kerim, Allah (c.c.)1, tarafından indirilen ilahî bir kitaptır. Kur’an, Allah’ın (c.c.) sözlerinden oluşur.”

  • Cevap: Kuran insana eski dönemde peygamberlerimizin ve iyi alışkanlıklar ögretmek ve kötü davranışlardan uzak durmamız için indirilmiştir

Yukarıdaki bilgilerden de yararlanarak Kur’an-ı Kerim’i okuyup anlamanın niçin önemli olduğunu söyleyiniz.

  • Cevap: Kuran-ı Kerim; bize ışık tutması için indirilmiştir. Eğer biz anlamadan okursak bunun ne anlamı kalır ki? Bu sadece zaman kaybı olur… Biz nasıl ki normal bir kitap okurken anlayarak okuyorsak, boş boş okuyup geçmiyorsak, Kuran da aynı şekildedir.Ayrıca Kuran-ı Kerim’in maneviyatı da yüksektir. Yani okunduğu zaman, anlaşıldığı zaman bir dost gibi bize yol gösterir. Kuran’ı sadece okumak yetmez, onu anlamak, hayatımıza işlemek çok önemlidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.