5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. Hz. Âdem (a.s.) vefat ettikten sonra insanlar ne gibi sapkınlıklar gösterdiler? Aşağıya yazınız.

 • Cevap:  1-İnsanlar gerçek yaşamı unutmuş ve sapkınlığa dalmışlardır.
 • 2-Putperestlik artmıştır.
 • 3-İnsanlar birbirlerini hor görmüşler ve insanlık yok olmaya doğru gitmişlerdir.
 • 4-Din ayrımları oluşmuştur.
 • 5-İnsanlar zevke düşkünlüğe geçmişler ve Allah’ı unutmuşlardır.

2. Hz. Nuh’un (a.s.) oğlunun bir peygamberin oğlu olmasına rağmen iman etmediği için cezalandırılmasından ne gibi sonuçlar çıkarılabilir?

 • Cevap:  Rabbimiz adaletli sıfatına sahiptir. Hz. Nuh’un oğlunun iman etmediği için cezalandırılmasından da Allahın adaletini ve her kuluna eşit davrandığını görebiliriz. Rabbimizin yolunda hayırlı kullar olmak için annemizin, babamızın dinine bağlı olması yetmez. Hak yolunda hayırlı bireyler olmak için iman etmek ve dinimizin gereklerini yerine getirmek şarttır. Aksi takdirde Peygamberin oğlunun iman etmediği için cezalandırıldığı dünyada bizimde cezalandırılmamız olasıdır.

 

12 yorum yazılmış “5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29”

 1. Çok uzun ama ginede çok faydalı bilgiler veriyor.
  Bu yüzden dolayı uzunu kısa yapabilirsiniz
  😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.