5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 30

5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

3. Hz. Nuh (a.s.), insanları doğru yola çağırırken ne gibi sorunlarla karşılaşıyor? Aşağıdaki şemada belirtiniz.

  • Cevap:  Hz.Nuh kavmini dine çağırır fakat kavmi davetten kaçarlar.İnat eden Hz.Nuh’un kavmi korkutucu azabı isterler.Bunun üzerine Hz.Nuh,Allah’u tealadan ister ve hazırlıklar başlar.Gemi hazırlık olduktan sonra felaket başlar ve her yer sularla kaplanır.Oğlu ve Hanımıda inanmayanlar arasındaydı.Hz.Nuh onlarında helak olması için dua eder,Oğlu ve Hanımı helak olur.Hz.Nuh’un karşılaştığı sorunlar ; Kavminin iman etmemesi üzerinde küfürde inat etmeleri,Oğluyla olan imtihanı ne kadar inanması için uğraşsa da oğlunun iman etmemesidir.Oğlunun ve hanımın helak olması.

Hz. Nuh (a.s.), bu sorunlara Yüce Allah’ın (c.c.) emriyle nasıl bir çözüm buluyor?

  • Cevap: Büyük tufana karşı gemi yapıp bu gemide sadece inanan insanları almasıdır

4. Sizce Nuh tufanından insanların çıkaracağı dersler nelerdir?

  • Cevap:  Birisi bizim iyiliğimizi istiyorsa onu dinlemeliyiz. Eğer dinlemezsek kanıtları gördüğümüze rağmen inkar edersek bunun sonuçlarına ancak biz katlanırız inanmadığımız için büyük pişmanlık duyarız.

 

7 yorum yazılmış “5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 30”

  1. Bu nasıl bir şey ya nokta virgül bile yok böyle olmazki hiç beğenmedim keşke daha güzel olsaydı beğenmedim yani ve boşluk aralıkları çok az ve bazılarında yok bile
    👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻☹☹😒😒

    1. Canım eğer beğenmediysen cevaplara bakma aptal gerizekalı manyak🤭🤭🤭🤭😆😆😆😆🤣🤣🤣sen tam okuzsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.