5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 31

5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 31 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 31 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Hz. Hud (a.s.) ve Ad kavmini daha önce duydunuz mu? Bu isimlerle ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:  O zamanlar erkekler birbirlerine tatmin ediyorlardı. Hz Hud, onları uyardı. Onlar putlara tapıyorlardı.Hz Hud; Ey kavmim rabbinizden bağışlanma dileyin sonra ona Tövbe edin ki üstünüzde gökten yağmurlar bol nimetler yağdırsın ve gücünüze güç katsın!

    verilen ama ama kavmi Hz Hud’un dinlemem işte daha da azgın aşarak ona hakaret etmiş; Hatta onu dövmeye bile cürret etmişlerdi at kavminin başı olan kişi;

    – Ey Hut Ben kendime falan vekil yaptım benim adıma senin Allah’ına savaşacak hadise nin Allah’ın çıksın bakalım karşısında diye terbiyesizlik yapmıştı bunun üzerine Hazreti Hud kavminin doğru yola gelmeyeceğini anlayınca;

    – Yarabbi sen her şeyi biliyorsun ben onlara peygamberliğini bildirdim ama onlar sana isyan ettiler onun ara ders almalarına vesile olacak bir müsibet ver. diye dua etti.

    bunun üzerine Hz Allah Celle celalu Ad Kavmi üzerine azap yüklü buldukları gönderdi az kalmış mutlu kasıp kavuran bir fırtına ile helak oldu Rabbimiz Hud peygamber ve ona inananları ise fırtınadan korumuştu ve Hazreti Hud kendisine inananlarla birlikte Mekke şehrinde gitmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.