5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35

5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

3. Hz. Hud’a (a.s.) inanmayan insanların başına neler geldi? Aşağıya yazınız.

  • Cevap:  Hz.hud (a.s) ‘a inanmayan ve onu reddeden kavmi Allahü Teala tarafından helak edilmişlerdir ve hepsi cehenneme gönderilmiştir. Geride isimlerinden başka hiçbir şey kalmamıştır.Hud (a.s ) kavmi neredeyse dünya üzerindeki bütün nimetlere ve güce sahiptiler. Ancak değerini bilmediler. Bu güç ve nimetler onları şımartmış ve hiç yenilmeyeceklerini düşünmeye başlamışlardı. Artık Allahı inkar ediyorlar ve birebir şirk koşuyorlardi. Allah kulluk yapmayı kabul etmiyor peygamberini reddediyorlardi.

4. Hz. Hud (a.s.) ile ilgili kıssayı kısaca özetleyiniz.

  • CevapAd kavmi ismi Kur’an’da geçmektedir. Helak edilen kavimlerden bir tanesidir. Günümüzde Arap yarımadasında bulunan Umman bölgesinde yaşadıkları tahmin edilmektedir.Ad kavmi, Hz. Nuh’un soyundan gelen bir kavimdir. Bolluk ve refah içinde yaşayan toplum Irem adında bir kent inşa etmiştir. Dünya’nın dönemindeki en güzel şehirlerinden biri olarak görülmektedir. Bolluk, ferah ve düştükleri dünyevi zevkler ile fitne ve fesada düşmüşler, dinlerinden kopmuşlardır. Putlara tapmaya başlamışlardır.

5. Hz. Hud (a.s.) kıssasından çıkardığınız dersleri aşağıya yazınız.

  • Cevap: Söz dinlemek gerektiği
  • Kimseyi küçümsememek ve kimse ile dalga geçmek gerektiği

 

11 yorum yazılmış “5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35”

  1. Güzel ama 3.soru yanlış yazılmış dalga geçmek değil dalga geçmemek olacaktı ama yine de teşekkür ederim😊😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.