5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 66

5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

E. Çözümü verilen bulmacada çıkan kelimelerin anlamlarını, belirtilen sırada yazarak bulmacayı tamamlayınız.

  • Cevap:
  • ŞÜKÜR: Tanrı’ya duyulan minneti, şükranı dile getirme.
  • RAHMET: Tanrı’nın acıması, bağışlaması, yardımı.
  • İHLAS: İhlas, samimi olmak, dine içtenlikle bağlanmak, esaslarını sırf Allah rızası için uygulamak anlamına gelen bir dini terimdir.
  • HAMD: nimetin Allahu Teala’dan geldiğini itiraf etmek, onunla Allah rızası için güzel amellerde bulunmak ve o nimete Allah’tan başkasını ortak koşmamaktır. Şükür, nimetin sahibine açıkça övgüde bulunmak; bu nimetin bize ulaşmasına vesile olanlara ise gizlice dua etmektir.

 

15 yorum yazılmış “5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 66”

      1. Birbirinize böylece küfür edemezsinniz biraz iyi kapli olmak zorundasınız ne dediğinizi de duyduğunuzdan emin olun gerçekten kötü kalpli olmaya devam etmeyin iyiliğe yanaşın…not:sosyal medyada böyle konuşulmaz …

    1. Allah’ın kitabinin dosyasında neden böyle konuşuyorsunuz tamam o malda siz nesiniz sizde aynı şeysiniz o insan sizde insansınız ha o mal ha siz mal çok saçpa şeyler konuşuyorsunuz yazıklar olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.