6. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

6. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: “İbrahim’de ve onunla beraber olanlarda, sizin için gerçekten güzel bir örnek vardır…”
Mümtehine suresi, 4. ayet.
* İbrahim Peygamber’le (a.s.) ilgili yukarıda verilen ayetleri ve onun hayat hikâyesini dikkate aldığımızda İbrahim Aleyhisselam’ın kıssasından günlük hayatımıza yönelik ne gibi dersler ve örnekler çıkarabiliriz? Aşağıya listeleyiniz.

  • Cevap: Birlik ve sadık olmanın öneminden bahsedilmektedir. Burada Hz. İbrahim’i bırakmayan onun yolunu takip etmekten geri durmayanların insanlığa örnek olduğu anlatılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.