6. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39

6. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

* Kur’an’ın ilk ayetlerinin “Oku!” emriyle başlaması, ilk ayet-i kerimelerde bilginin, nin simgesi olan “kalem”e vurgu yapılması size neler düşündürmektedir?

  • Cevap:  Bildiğimiz üzere Peygamber Efendimize gelen ilk vahiy Oku dur. Cebrail aracılığıyla Hira mağarasında ilk ayet inmiştir.Cebrail (a.s) Düzenli olarak Peygamber Efendimizin yanına gelip,Kuran-Kerim’İn nasıl okunacağını göstermiştir. Peki ilk ayetin önemi nedir? İnsanlar bir şeyi okumadan anlayamazlar.Okumamış bir çağ cahil olur yenilik olmaz.İnsanlar din hakkında bilgi edinemezler.İşte bizde anlamadığım konuları Kuran- Kerim’den okumalıyız.

* Bu durumdan hangi sonuçlara ulaşabiliriz? Sınıfınızda tartışınız.

  • Cevap: Okumanın önemi, okumanın Kuran’da geçen önemi ve yeri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.