6. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 73

6. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak neden önemlidir? Düşüncelerinizi defterinize yazınız.

  • Cevap: Kuranı anlamak için güzel ve doğru bir şekilde okumamız gerekir. Güzel ve doğru okunmadığı zaman Allah’ın bizlere vermek istediği mesajları alamayız. Allah, Kuranı tertil üzeri, yani anlamına tefekkür ederek okumayı emreder. Bu şekilde okumayı da ancak tecvit öğrenerek okuyabiliriz.

Bakara suresinin 16. sayfasını yüzünden okuyunuz

  • CevapBu etkinliği siz yapınız. 

Yâsin suresi Kur’an’ın kaçıncı suresidir ve bu sure kaç ayetten Araştırınız. oluşmaktadır?

  • CevapYasin Süresi 22. Cüzde ve Yasin Suresi, Kuran`da 36. sıradadır. Mekke şehrinde indirilmiştir. Ayrıca Yasin Süresi 439. sayfadadır. Yasin diye başlıyor ve 444. sayfada bitiyor.

Med ne demektir? Med çeşitlerini tecvit kitaplarından araştırıp ediniz.

  • Cevap: Arapça bir kelime olan medd, lügatte “ziyade etme, uzatma” anlamlarına gelir. Bir kıraat ve tecvîd terimi olarak ise medd, “Medd harfi olan vav (و), ya (ي) ve elif (ا) harflerinden herhangi biri sebebiyle sesi uzatmak” demektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.