6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 195

6. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları (1.Kitap) Sayfa 195 Cevabı

SORULAR

Verilen şekle göre aşağıdakilerden hangisi doğrudur? (Noktalı zeminde yatay ve dikey iki nokta arası mesafe 1 birimdir.)

Yukarıdaki kare zemindeki ABC &’nin [BC] kenarına ait yüksekliği kaç santimetredir? (Karenin kenar uzunluğu 1 santimetredir.)

Yandaki KLM &’nde |LM| = 30 cm’dir Buna göre KLM &’nin alanı kaç santimetredir? (Yatay ve dikey her iki nokta arası mesafe eşittir.)

Nermin teyzenin 0,2 ha’lık bir bahçesi vardır. Bahçenin 15 arlık bölümüne kiraz ağacı dikilmiştir. Buna göre bahçenin kaç metrekaresi boş kalmıştır?

Yukarıdaki üçgenlerden hangilerinin alanları eşittir?

Yukarıdaki şekilde boyalı alan kaç santimetrekaredir?

ABCD bir kenar uzunluğu 10 cm olan kare ve EBFD bir paralelkenardır. Buna göre DFBE paralelkenarının alanı kaç santimetrekaredir?

ABCD ve DCLK paralelkenardır. A(ABCD)= 36 cm2 ise A(DCLK) kaç santimetrekaredir?

  • Cevap6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 195 Cevabı
6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları (2.Kitap) Sayfa 195 Cevabı

7 yorum yazılmış “6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 195”

  1. Cevap anahtarıdan alıp da oraya işaretlemek kolay, biz sizden açıklamasını istiyoruz. Arkadan biz bakabiliyoruz zaten.

  2. Size katılmıyorum çünkü
    İşlemi yapmasalar bile cevabı veriyorlar ha doğru cevap anahtarında yazıyor ama sıra sizdelerde yazmıyor sadece cevabı verebilirlerdi hem siz bu kadarına şükredin beyrnmiyorsanızda bakmayıııın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.