7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 132

7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Günlük hayatta kullandığımız ya da gördüğümüz birçok madde karışımlardan oluşur. İki veya daha fazla maddenin birbirleri içerisinde kendi özelliklerini kaybetmeden rastgele miktarlarda dağılmasıyla karışım oluşur.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı Meb Yayınları

İçme suyu ve tuzlu su arasındaki farklar neler olabilir? Tartışınız.

  • Cevap: İçme suyu ile tuzlu su arasında içindeki maddeler bakımından farklılıklar bulunmaktadır. İçme suyu, tatlı su olarak kullanılan ve tatlı su kaynaklarından elde edilen bir sudur. Tuzlu ise karışımdır.

İçme suyu ile tuzlu su arasındaki farklar, içme suyu tatlı sudur, tuzlu su ise bir karışımdır. Tuzlu suyun içilmesi mümkün değildir. Tatlı su ise içilebilir sudur

Çaya şeker attıktan sonra neden karıştırılır? Düşüncelerinizi sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: Halk arasında çaya atılan şekerin çaya karışmasına şekerin erimesi ifadesi kullanılır.  Şekerin erimesi ifadesi doğru bir ifade değildir. Hal değiştirme olayına erime denilmektedir. Çaya attığımız şeker, hal değişime yaşanmamakta, şeker çayda çözünerek karışım oluşmaktadır.

 

Bir Yorum yazılmış “7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 132”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.