7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 134

7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Karışımı oluşturan maddelerin dağılımı karışımın her yerinde aynı değilse bu karışımlara heterojen karışım denir. Karışımı oluşturan maddeler kendi özelliklerini kaybetmez. Heterojen karışımlara bakıldığında tek bir maddeymiş gibi görülmez, karışımı oluşturan maddeler farkedilebilir.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı Meb Yayınları

Tentürdiyot, günlük hayatta hangi durumlarda kullanılmaktadır?

  • Cevap: Tendürdiyot, yaralanma sonrası yara temizlenmesinde ve korunmasında, soyulmalara ve kesiklere karşı koruma ve temiz tutma, küçük kanamaları durdurma için kullanılmaktadır. Tendürdiyot sayesinde yaralanmalara karşı ilk müdahale kolaylıkla yapılmaktadır. Yanıklara uygulanması söz konusu olamaz. Günlük hayatımızda birçok sağlık malzemesi kullanılmaktadır. Uygulama ilaçlarını sık sık yenilemek gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.