7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 193

7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Deniz fenerleri, deniz kıyılarına yapılmış tepesinde güçlü bir ışık kaynağı olan kulelerdir. Deniz fenerlerinde kullanılan mercek ve aynalar, ışığın uzak mesafelerden görünmesi sağlar.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı Meb Yayınları

7. Bir nesne, örneğin bir elma, aşağıdakilerden hangisinde verilen ışık dalgaları ile aynı renkte görünür?
A) Nesnenin içinden geçen ışık dalgaları ile
B) Nesne tarafından emilen ışık dalgaları ile
C) Nesne tarafından yansıtılan ışık dalgaları ile
D) Nesne etrafında dolaşan ışık dalgaları ile

  • Cevap: C

8. Düz bir ayna bir ekranın arkasına saklanmıştır. Lazerli iki gösterge kaleminden (1 ve 2) gönderilen ışık ışınları aynadan yansıyarak şekildeki gibi yön değiştiriyor. Ekranın arkasındaki ayna aşağıdakilerden hangisi gibi yerleştirilmiştir?

  • Cevap: A

9. Mehmet, metal boş kabın içine bir taş koyuyor. Daha sonra taşı göremeyeceği konuma kadar uzaklaşıyor. Mehmet bu konumdayken Ömer, taşı hareket ettirmeyecek şekilde kaba yavaşça su doldurduğunda Mehmet taşı tekrar görebiliyor. Işık ışınlarının başka bir ortama geçerken doğrultu değiştirdiği dikkate alındığında Mehmet’in taşı tekrar görmesi aşağıdaki çizimlerden hangisi ile açıklanır?

  • Cevap: D

 

Bir Yorum yazılmış “7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 193”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.