7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 201

7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Anahtar Kelimeler ve Kavramlar – Eşeysiz üreme (vejetatif üreme, bölünme, tomurcuklanma ve rejenerasyon) – Eşeyli üreme – Büyüme ve gelişme

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 201 Cevabı Meb Yayınları

1. Dünyaya yeni gelen tüm yavrular ana canlının aynısı mıdır? Tartışınız.

  • Cevap: Dünyaya gelen tüm yavrular ana canlıya benzemez. Bunlar kurbağalar, eklem bacaklılar arasından böcekler olarak bilinmektedir. Bu canlılar zaman içinde yetişkinlik dönemlerine kadar başkalaşım geçirdikten sonra ana canlıya benzerler. Dünyaya geldiklerinde genetik olarak vücut yapılarında bazı özgün değişiklikler bulunmaktadır. Bu da yetişkinlik dönemine kadar büyüme ve gelişme evrelerinde değişerek ana canlıya geçişi oluşturur.

2. Bitki tohumlarının birbirinden farklı yapı ve büyüklükte olma sebeplerini tartışınız.

  • Cevap: Gelişim özellikleri ve üreme şekillerinin farklı olmasından dolayı bitki tohumları farklı büyük ve yapıda olurlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.