7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 26

7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Soru : Uzay araştırmaları için geliştirilmiş olup günlük hayata uyarlanan teknolojik araçlara yukarıdakilerden farklı örnekler veriniz.

Cevap : Uzay araştırmaları ileri teknoloji, yüksek fizik bilgisi ve mühendislik tekniği gerektirir. Uzayda ihtiyaçlarının fazla olması, hatanın ve riskin en aza indirilmesi gerekliliği gelişmiş ürünler yapılmasına imkan sağlamaktadır.

Uzay için üretilen ve geliştirilen fakat günlük hayatta kullandığımız araçlar da bulunmaktadır. Bu araçların çoğu sağlık alanında kullanılmaktadır.

Uzay için geliştirilen ve günlük hayatta kullandığımız araçlar şu şekildedir:

Uzay çalışmaları sonucunda teknolojide yeni buluşlar yapılmıştır. Kas uyarıcısı, yapay kalp pompası, hafızalı sünger, çizilmeyen mercek, ateşe dayanıklı boya, diş teli, alüminyum folyo, streç film, dijital saatler ve teflon gibi günlük yaşantımızda kullandığımız ürünler de uzay teknoloji ürünüdür. Teknoloji ise uzay çalışmalarını ilerletmiştir. Teknoloji ürünü olan insansız uzay araçları gibi birçok ürün bunu sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.