7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82

7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Dünya tüm varlıklara yer çekimi kuvveti uygular mı

Dünya tüm varlıklara yer çekimi kuvveti uygular mı bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Yer çekimi, kütle çekim kuvveti olarak ivmelenir, dünyanın kütle çekim kuvvetidir. Kütle miktarı arttıkça ya da azaldıkça yer çekimi kuvveti de azalır ya da artar. Dünya üzerinde bulunan her varlık yer çekimi kuvvetine maruz kalmaktadır.

Dünyanın yeryüzünden uzaklaştıkça, yer çekimi kuvveti azalır. Atmosferin belli katmanlarında yer çekimi daha da azdır. Yer çekimi olmayan son katmanda uzay sınırı oluşur ve uzay başlar. Bu durumda dünya, belli bir çekim kuvveti alanına sahip olarak hareket eder ve bu alandaki her varlığa yer çekimi kuvveti uygular. Yer çekimi de değişkendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.