7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 129

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 129

1. Bir otobüsteki yolculardan 18 tanesi kadın, 24 tanesi erkektir. Bu gruptaki kadınların sayısının erkeklerin sayısına oranını bulunuz.

2. Bir kümesteki tavukların sayısının ördeklerin sayısına oranı ’tir. Kümeste 16 tavuk vardır. Buna göre kümesteki ördeklerin sayısı kaçtır?
A) 12 B) 16 C) 18

3. İki arkadaştan Meliha nın 168, Murat’ın 212 fındığı vardır. Murat, fındıklarından 12 tanesini Me liha’ya verirse Meliha nm fındıklarının sayısının Murat’ın fındıklarının sayısına oranını bulunuz.

4. Bir sınıfta 14 kız, 13 erkek öğrenci vardır. Dönem başı olduğu için sınıflar arası öğrenci değişiminde sınıfa 3 erkek,

5. kız öğrenci gelmiş; sınıftan 2 erkek, 4 kız öğrenci ayrılmıştır. Bu durumda sınıftaki kız öğrencilerin erkek öğrencilerin sayısına oranı kaçtır?

5. Ülkemize farklı ülkelerden gelen bir turist kafilesinde 40 Ispanyol, 25 Japon ve 14 Ingiliz turist vardır.
Buna göre;
a. Ispanyol turisderin sayısının tüm turist sayısına oranını bulunuz.
b. Ingiliz turistlerin sayısının Ispanyol turistlerin sayısına oranını bulunuz.
Japon turistlerin sayısının Ingiliz turistlerin sayısına oranını bulunuz. Japon turistlerin sayısının Ispanyol turistlerin sayısına oranını bulunuz.

6. Bir inşaat ustası, 100 teneke harç hazırlamak için 80 teneke kum, 8 teneke çimento,ve 12 teneke su kullanmıştır (Her bir malzeme için kullanılan tenekeler eş hacimlidir.). Buna göre aşağıdakilerd< doğru olanların önündeki kutucuğa “D”, yanlış olanların önündeki kutucuğa “Y” yazınız.

 • Cevap:

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 129 Cevabı

21 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 129”

 1. Popo popo po popo popo po

  Pipi pipi pi pipi pipi pi

  Meme meme me meme meme me

  Dudu dudu du dudu dudu du

 2. Popo. Kadinda veya adamın şeyi

  Pipi. Adamın şeyi

  Meme.en güzeli kadında

  Dudu. Kadının seysi .çok güzeldir keşke onunla sikissem

  1. Me diyon sen lan terbiyesiz azdınız galiba çocuklar giriyor buraya uyanın biraz ya

 3. Sikismek gibisi yoook

  Üzgünseniz tevsiye ederim çok rahatlatiyo .insanı hayata bağlar :* 🙂 :-/

 4. Siz iyisiniz galiba burada bunun cevapları ile ilgili yorum yazacaksınız silmek felan ile ilgili değil tavsiyelerinizi kendinize saklayın veya buraya yazmayın mallar buraya çacuklar vakıyo gerizeklaılar Allah sizi alsın ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.