7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 133

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir tencere tarhana çorbası yapmak için 3 çorba kaşığı tarhana, 6 bardak su gerekmektedir. 1 çorba kaşığı tarhana kullanılarak yapılacak çorbaya kaç bardak su kullanılmalıdır?

2. Ayla Hanım, pilav yapmak için 6 bardak pirince 9 bardak su ekledi. Ayla Hanım, 1 bardak pirinç kullanarak yapacağı pilav için kaç bardak su kullanmalıdır?

3. Bir aşçı, omlet yapmak için 250 g peynire 5 tane yumurta kırdı. Buna göre bir yumurta için kaç gram peynir gereklidir?

4. Annem 72 kg domatesten 9 kg salça elde etti. 1 kg salça elde etmek için kaç kilogram domates gereklidir?

5. Bir otomobil sürücüsü 100 km’lik yol için 6 L benzin harcamıştır. Bu otomobil sürücüsünün her kilometrede aynı oranda benzin harcadığını düşünelim. Buna göre 1 km için kaç litre benzin harcamıştır?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

 

71 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 133”

  1. BELA OKUMA SENİ MAHVEDERİM MAL SALAK GERİ ZEKALI O BELA DOLAŞACAK EN SONUNDA SANA GERİ DÖNECEK SALAK ÖKÜZ BEYİNLİ

  2. Allah senin belanı versin adam uğraşmış yapmış emeğe saygı emeğe saygı sen yap ta görelim tüm kitabı sende o kadar beyin varsa yaparsın günde milyarlarca kısı bu siteye giriyor senin gibi geri zekalılara az rastlanılır………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  3. Allah seninde belanı versin diycem ama zaten sana bu beyini vererek belanıda vermış Tuğçe sanada helal olsun lafı iyi çakmışsın

 1. KİM UAPTİSA BİEM AMA OKULDA JOCA BİZE BUNUN AYNİSİNO GOSTERİYO BİDE BU CEVAPLAR UANLOŞ CİKİYO

 2. MELİKE İŞLEMLER YANLIŞ OLABİLİR FAKAT SENİN O KELİMEYİ DEMEN SANA GERİ GELECEK SALAK MAL ÖKÜZ VE KUŞ BEYİNLİ SKTR GT

  1. tugce herkeze kelimeler sana dönicek falan demissin sende söylenmissin kötü söz sahibinindir unutma

 3. Cevapları anlamıyorum ya öffffff
  Allah aşkına kim yönetiyor bu siteyi ya birde anlaşılmıyo offfff ya şimdi biz nereden bakcaz😱

 4. Tuğçe kendini bi bok zannetme herkese laf söylemeyi biliyorsun ama kendi kusurlarınada bak millete mal demeseni biliyorsun ama aynaya bakarak konuşıyorsun

 5. Tuğçe matja’nın ismini ne yapcan sana mı kaldı onun ismi gerizekalı hay ben senin aklına

 6. gibi gibi sözlere no gerek kizi goren diyo bir foto çekinek hastasi olanlar tedavi edilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.