7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 152

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 152  Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir kesrin payının paydasına oranı 2/5 ’tir. Bu kesrin payı 14 ise paydası kaçtır?

2. Efe’nin yaşının, annesinin yaşına oranı 2/9’dur. Efe ile annesinin yaşları toplamı 44 olduğuna göre Efe kaç yaşındadır?

3. x ve y sayıları ters orantılıdır. x sayısı 36 iken y sayısı 12’dir. x sayısı 8 iken y sayısı kaç olur?
4. Saatte ortalama 80 km hızla giden bir otomobil, 1,5 saatte kaç kilometre yol alır?
5. Aynı miktarda su akıtan 8 musluk boş bir havuzu 24 saatte dolduruyor. Bu musluklardan 6 tanesi aynı havuzu boşken kaç saatte doldurur?
6. 15 kg sütten 2 kg peynir elde edilmiştir. 90 kg sütten 0,5 kg’lık kaç kutu peynir elde edilir?
7. Bir bayan elbisesinin fiyatı 280 TL’dir. Bu elbisenin fiyatında %15 indirim yapılıyor. Elbisenin indirimli fiyatı kaç Türk lirasıdır?
8. Bir çift spor ayakkabının fiyatında %30 indirim yapılıyor. İndirimli fiyatı 126 TL olan ayakkabının indirimden önceki fiyatı kaç Türk lirasıdır?
9. Bir köydeki tarlaları 8 traktörün 15 günde sürebileceği hesaplanıyor. Bu tarlaların aynı nitelikteki traktörlerle 20 günde sürülebilmesi için traktör sayısı kaç azaltılmalıdır? 10
10. 12 bardak yoğurda 40 bardak su eklenerek ayran yapılıyor. 48 bardak yoğurt ile ayran yapmak için kaç bardak su kullanılmalıdır?

11. İki şehir arasındaki uzaklık 64 km’dir. 1/400000olan bir haritada, bu iki şehir arası kaç santimetredir?

12. Gül’ün çalışma odasının taban alanı 15 m2dir. Güllerin evinin planının ölçeği 1/600 olduğuna göre çalışma odasının plandaki alanı kaç santimetrekaredir?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı

 

217 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 152”

 1. Konu orantı fakat sorular konuya uygun şekilde çözülmemiş 4.sorunun cevabı evet 120 fakat o şekilde gösterirmeli.rica ediyorum gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız düzeye uygun yapınız 🙂

  1. kasma bu kadar yaz sadece cecvabı ben her ödeve burdan bakıyom cevap felan yazmıyom
   hoca bişe demiyo zaten hoca kontrol etmiyo ödevleri

 2. Çok kötü yazılmış okunmuyor aynı zamanda cevaplar doğru çözümleri yanlış!!!!

 3. Neden 12. Soruyu vermediniz?? Gerçekten çözümleri çok kısaltıyosunuz dersi anlamamıza için daha uzun bir çözümleme yapmalısınız lütfen rica ediyorum bir dhakine iyi yapın!

  1. Ayn ya biraz daha açiklayici olsa ne guzel olur biz ogrenciler cok magduruz bizede yazıq

 4. Yuh ya siteye koyuyonuz bari adam gibi cevabi gectim cevap koyun ya hani 12.sorunun cevabi? Yaziklar olsun size allah belanizi versin be

 5. ya allah için insanlar bi sorunu cevabını vermedi diye sabahtandır küfr ediyosunuz yazık ya bunlarrda olmiyabilirdi beğenmiyosanız gelmeyin

 6. 12.soru verilmemiş evet ama kendimiz çözebiliriz soruların cevaplarıda çok kısaltılmış nasıl çözüldüğü belli olmuyor bide seviyemize uygun çözülmemiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.