7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 157

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 157  Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 157 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bilge Hanım, Katma Değer Vergisi (KDV) hariç 120 TL’ye bir elbise aldı. Bu elbisenin KDV’si %18 olduğuna göre Bilge Hanım, aldığı elbise için KDV ile birlikte kaç Türk lirası ödemiştir?
2. Bir fabrikada ocak ayında 2400 otomobil, şubat ayında ise ocak ayındaki üretimin %40 fazlası kadar otomobil üretilmiştir. Şubat ayında üretilen otomobil sayısını önce tahmin ediniz, sonra işlem yaparak bulunuz. Bulduğunuz sonuç ile tahmininizi karşılaştırınız.
3. Bir ayakkabı satıcısı 80 TL’ye aldığı bir çift ayakkabıyı %25 kâr ekleyerek satıyor. Ayakkabının satış fiyatını önce tahmin ediniz, sonra işlem yaparak bulunuz. Bulduğunuz sonuçla tahmininizi karşılaştırınız.
4. Etiket fiyatı 360 TL olan bir paltonun fiyatında önce %20, sonra indirimli fiyat üzerinden %25 indirim yapılıyor. Bu paltonun son durumdaki satış fiyatını hesaplayınız.
5. Bir klima satıcısı kış aylarında 75 klima satmıştır. Yaz aylarında ise klima satışları, kış aylarına göre %180 artmıştır. Yaz aylarında satılan klima sayısını bulunuz.
6. Bir bakır telin uzunluğu 60 m’dir. Bu bakır tel ısınınca uzunluğu %0,5 oranında artmaktadır. Isınma sonucunda bakır telin kaç santimetre uzadığını bulunuz.
7. %18 KDV’li fiyatı 141,6 TL olan bir gömleğin KDV’siz fiyatının kaç Türk lirası olduğunu bulunuz.
8. Otomobiline aldığı benzin için %18 KDV olarak 27 TL ödeyen Mehmet Bey kaç Türk liralık benzin almıştır?
9. Bir kasadaki paranın %16’sı 544 TL’dir. Bu kasadaki paranın tamamı kaç Türk lirasıdır?
10. Bir kolideki tişörtlerin %4’ü defolu çıkmıştır. Defolu olan tişörtlerin sayısı 6 olduğuna göre sağlam tişörtlerin sayısı kaçtır?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 157 Cevabı7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 157 Cevabı

 

128 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 157”

      1. Artık oppaciyim jimini seviyordum yani (biasim) oydu.
        Ama bu aralar blackpinki takip ediyorum danslarını biliyorum korece öğreniyorum.cok güzel bir duygu

  1. Ya siz buraya ders çalışmaya mı geldiniz yoksa BTS sohbeti etmeye mı geldiniz?yorumların %90’ı BTS ile alakalı akıllı olun biraz…. (Bu arada biasım jungkook aynı günde doğduk ve oppacilardan nefret ederim, Saygılar…)

  2. Arkadaşlar 8. Soruyu ben bir 22.88 Birde 150 buldum ya sitemi hatalı acaba

  3. yaw biz btsden kaçmaya çalışıyoruz bunlar heryerde lan burda ders yapıyoz ödev yapıyoz edicem btsnize tamam lan dinliyosunuz saygı gösteriyoruz BURDA NE ALAKA LANN?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.