7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 166

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166  Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. 1200 g peynirin %35’i kaç gramdır?
2. Bir bahçedeki elma ve armut ağaçlarının toplam sayısı 80’dir. Bu ağaçların %30’u armut ağacıdır. Elma ağaçlarının sayısı kaçtır?
3. %24’ü 288 kg olan kömürün tamamı kaç kilogramdır?
4. Bir çiftlikteki tavukların %21’i 63 tavuktur. Bu çiftlikte kaç tavuk vardır?
5. Ege’nin kumbarasındaki paranın %24’ü 72 TL’dir. Ege’nin kumbarasındaki paranın tamamı kaç Türk lirasıdır?
6. Bir iş yerindeki 260 işçinin %40’ı kadındır. Kadın işçilerin sayısını önce tahmin ediniz, sonra işlem yaparak bulunuz. Bulduğunuz sonuç ile tahmininizi karşılaştırınız.
7. Can, bisiklet almak için para biriktirdi. Can, bisikleti alabilmek için parasının %180’i kadar daha para biriktirmesi gerektiğini öğrendi. Biriktirdiği para 160 TL olan Can’ın almak istediği bisikletin fiyatı kaç Türk lirasıdır?
8. İçinde 200 L benzin bulunan varilin kapağı açılınca benzinin %0,2’si buharlaştı. Varilde kalan benzin kaç litredir?
9. Bir otomobil, 240 km yolun 60 km’sini gitmiştir. Otomobilin gittiği yol, tüm yolun yüzde kaçıdır?
10. Bir manav 400 kg domatesin 140 kg’ını sattı. Manavın sattığı domatesler, tüm domateslerin yüzde kaçıdır?
11. Bir okulda 620 öğrenci vardı. Yeni eğitim öğretim yılında öğrenci sayısı %5 artmıştır. Bu okulda yeni eğitim öğretim yılında kaç öğrenci eğitim öğretim görmektedir?
12. Satış fiyatı 380 TL olan bir kadın elbisesi sezon sonunda %12 indirimle satıldı. Elbisenin satış fiyatı kaç Türk lirasıdır?
13. Bir otomobilin deposu 48 L benzin almaktadır. Bu otomobil için alınan benzin, deponun %75’ini doldurdu. Otomobil belli bir süre yol alınca benzinin %25’ini tüketti. Otomobilin deposunda kaç litre benzin kalmıştır?
14. Murat Bey, bir takım elbise alıp elbisenin fiyatının %25’ini peşin, geri kalanını da 4 eşit taksitte ödedi. Murat Bey’in peşin olarak ödediği para 170 TL olduğuna göre;
a. Takım elbisenin fiyatı kaç Türk lirasıdır?
b. Bir taksitte ödenen para kaç Türk lirasıdır?
15. Berrin Hanım, aşağıdaki tabloda verilen meyve sularını karıştırarak meyve suyu kokteyli yaptı. Meyve suyu kokteylinin %40’ını bir sürahiye koyarak 2 çocuğuna ikram etti.

Buna göre;
a. Çocukların içtiği meyve suyu kokteyli kaç mililitredir?
b. Kokteyl yapılırken kullanılan ananas suyu miktarı elma suyu miktarının yüzde kaçıdır?
c. Kokteyl yapılırken kullanılan limon suyu miktarı, vişne suyu miktarının yüzde kaçıdır?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

 

103 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 166”

    1. Siz enazindan bir kere biz hem öyle 3 defa yazıyor çözüyor yapmadan 10 kere yazıp cozuyon

    2. Valla ben hoca vermeden yapıyom hoca bana aferin diyip bazen de artı veriyor
     En güzeli önceden yapmak
     Hoca sonra bir şey diyemiyor

  1. Çünkü yüzde yüz okul mevcudu yüzde beş de arttığından dolayı 105 oluyor^_^

  2. %100+%5=%105 şeklinde yapmış yanlış yok

  1. Ben sadece kontrol ediyorum bide anlamayınca bakıyorum sanki bakınca direk bişey anlıyosunuz da. Beleş artıymışşş tahtaya deftersiz çıkın da göreyim.

 1. Bizim hoca yapabildiğiniz kadarını yapın diyor kontrol bile etmiyo valla ohhh misss yapan yapıyo yapmayan kendi bilir sizden iyisi yok be hocam

 2. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo dedi ki:

  oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo(işsizim :))

  1. Walla siz olmasanız biz batarız keşke sınavdada yanımızda olsanız

 3. Cevapları daha ayrıntılı olsa daha iyi olur ama yinede güzel olmuş ellerinize sağlık

 4. ççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççç dedi ki:

  çççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççç(bende karşim)

 5. SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ (S Yİ BULANA HELAL OLSUN )

  1. Çok ödev vermişse sende yap o zaman boş boş oturmaktan daha iyi gerci erkekler boş boş oturmuyorlar anca it tasliyorlar

 6. Saçma sapan konuşmayın siz buraya anlamadığınız soruları yapmak için giriyorsunuz bu ne terbiyesizlik be

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.