7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 180

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 180  Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Defterinize aşağıdaki doğruları çiziniz.
a. Noktadaş olan 3 doğru
b. Paralel olan 3 doğru
c. Birbirini ikişer ikişer kesen 3 doğru
2. Yandaki şekilde k//1 ve m doğrusu kesendir. Buna göre, numaralandırılmış açılardan ters, iç ters, dış ters ve yöndeş olanları yazınız.

3. Aşağıdaki şekillerde verilen açı ölçülerinden yararlanarak a ve b ile c ve d doğrularından hangilerinin birbirine paralel olduğunu bulunuz.

4. Aşağıdaki şekillerde m // n’dir. Verilen açı ölçülerinden yararlanarak x ve y açılarının ölçülerini bulunuz.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı

 

45 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 180”

    1. Eğer küfür edeceksen lütfen bu siteyi kullanma yada terbiyesizlik etme😡😡😡😡

  1. Çok güzel.
    Geçen derste öğretmen dediki ben size bu yontemden gostermedim dedi okuldaki kankamin abisi var di dedikki iremin abisiyle beraber yaptık iremin abiside liseye gittiği için öğretmen inandı ama çok korktuk😰😰😰

  2. Silikon kek kalıbı sayesinde daha çok caliskan birey olarak güzel adımlar atmaya 🏇

  3. Bence bana bakın çünkü ben tam bir çeteyimm hemde karabasan çetesi birileri beni duymuş olabilİrfan ancak gerçek yüzümü bilmiyorsunuz.
    😨💀👻👺👽👣

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.