7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 231

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 231  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 231 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

21. Aşağıdaki çokgenlerden hangisinin köşegenleri birbirini dik olarak ortalar?
A. Paralelkenar B. Yamuk C. Kare D. Dikdörtgen
22. Aşağıdaki çokgenlerden hangisinin köşegeni yoktur?
A. Eşkenar dörtgen B. Paralelkenar C. Kare D. Üçgen
23. Aşağıdaki dörtgenlerden hangisinin köşegeni, geçtiği köşelerdeki açıların açıortayıdır? A. Yamuk B. Dikdörtgen C. Paralelkenar D. Eşkenar dörtgen
24. Yandaki ABCD paralelkenarında m( ECD) = 32° ve m( ABE) = 46° olduğuna göre AED ’nın ölçüsü kaç derecedir?
A.70 B. 72
C. 78 D. 102
25. Yandaki ABCD paralelkenarında E ve F noktaları, bulundukları kenarların orta noktalarıdır. m( A) = 40° ve [CG], C nın açıortayı olduğuna göre FGC nın ölçüsü kaç derecedir?
A. 20 B. 36
C. 40 D. 48

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 231 Cevabı

 

3 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 231”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.