7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 242

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

5. Aşağıdaki tabloda bir şirketin 2014-2018 yıllarındaki dış alım (ithalat) ve dış satım (ihracat) tutarlarının yaklaşık değerleri verilmiştir. Tablodan yararlanarak ikili çizgi grafiği oluşturunuz. Bu grafiği yorumlamaya yönelik sorular hazırlayınız. Hazırladığınız soruları sınıftaki arkadaşlarınıza sorunuz.

6. Aşağıdaki grafikte İç Anadolu Bölgesi’ndeki bir ilimizin 5 günlük ortalama en yüksek ve en düşük hava sıcaklıkları verilmiştir. Buna göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

a. En yüksek sıcaklık değeri hangi gün ve kaç derece Celcius’tur?
b. En düşük sıcaklık değeri hangi gün ve kaç derece Celcius’tur?
c. En düşük sıcaklık değerinde en fazla düşüş hangi günler arasında olmuştur? ç. 5. günde en yüksek ve en düşük sıcaklık değerleri kaçar santigrat derecedir?
d. Sıcaklık değerlerine göre ölçme hangi mevsimde yapılmıştır?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 Cevabı

8 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 242”

  1. e abi tekrar çevaplar çıkmıyor abi ne olur şu arayı ayp yeter artık canım benim yoksa başka listeden bakmayım abı sen bu arayı yaparsın sonuçta sen yapıp yapıp gönderiyorsun sana yazık olur

  2. Hadii ya cevap verin ama önceden vardı şimdi neden çıkmıyo yarına 2-3 soruyu yetiştirmem lazım!!!!

  3. Ya ağlıycam abicim neden göndermiyosun sende öğrenci oldun bize yazık değilmi lütfen gönder.

    1. Ya allah askına ne diyon ya peki kendi emeğinle yapacaksan sen bu siteye niye giriyosun demmekki sende bakıyosun biz böyle diyenleri çok gördük böyle diyenler asıl daha çok bakıyo

  4. arkadaşlar demekki bu sayfalar cevaplanmayacak ki cevapları yok biraz düşünceli olun | thoughtful |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.