7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 258

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 258

Tablodaki verilerden yararlanarak bu imalathanenin aylara göre ayakkabı üretimini gösteren çizgi grafiğini çiziniz ve bu grafiği yorumlayınız.

3. Yandaki tablodan yararlanarak A ve B illerinin beş günlük sıcaklık değişimini gösteren çizgi grafiğini çiziniz. İki ilde de en yüksek ve en düşük sıcaklıklar arasındaki farkı bulunuz.

4. Aşağıdaki tablo bir elektronik mağazasının 5 yıllık beyaz eşya satışını göstermektedir. Bu verilerden yararlanarak bu mağazanın 5 yıllık beyaz eşya satışlarını gösteren bir çizgi grafiği çiziniz.

5. Aşağıdaki tabloda, K ve L araçlarına ait yol – zaman değişimi verilmiştir. Araçlara ait yol – zaman değişimini gösteren bir çizgi grafiği çiziniz.

  • Cevap:

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

11 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 258”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.