7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 260

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 260  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 260 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Yanda eş küplerle oluşturulmuş yapının önden, arkadan, sağdan, soldan ve üstten görünümlerini kareli kâğıda çizip inceleyelim:

Eş küplerle oluşturulmuş yapının en, boy ve yükseklik olmak üzere 3 boyutu vardır. Bu yapının kareli kâğıda farklı yönlerden çizilmiş görüntüleri ise 2 boyutludur.
Eş küplerle oluşturulmuş yapının çizilmiş görüntülerini incelediğimizde önden ve arkadan görüntüleri ile sağdan ve soldan görüntülerinin kendi içinde simetrik olduğunu görürüz.
2. Yanda eş küplerle oluşturulmuş yapının çeşitli yönlerden görünümünü kareli kâğıda çizelim:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 260 Cevabı

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.